Paykwik

Paykwik Hakkında

Paywik güvenli alışveriş için kullanılan bir ön ödemeli karttır. Tek kullanımlık olması güvenli alışveriş için önemli bir özelliktir. İçerisinde birçok güvenlik açığı barındıran sanal dünyada kullanılan Paywik güvenli alışveriş fırsatı vermesiyle en çok tercih edilen ödeme kartlarından birisidir.

Paykwik Nedir?

Paykwik kart, satın alınırken herhangi bir kişisel bilgi bildirmenin gerekmediği bir sanal karttır. İnternet ortamında alışveriş yapmayı sağlar. Euro kuru üzerinden satılır. Paykwik satın alınırken kullanıcıya bir pin kodu verilmektedir. Bu pin kodu alışveriş esnasında kullanılır. Soyut bir karttır. Kredi kartları gibi cüzdanınızda taşıyabileceğiniz bir kart değildir.


İnternet ortamında vardır ve sadece internet alışverişlerinde kullanılır. Tek kullanımlıktır.

Paykwik Nasıl Kullanılır?

Ödeme esnasında Paykwik kart kullanacaksanız eğer alışveriş yapacağınız sitede ödeme esnasında ödeme turu olarak Paykwik kart seçeneğini seçmelisiniz.
Daha sonra gerekli bölmelere Paykwik kart satın alırken verilen pin kodu girilir. Ödeme işlemi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir..

Paykwik Nerelerde Geçer?

Paykwik kart anlaşmalı olduğu bütün alışveriş sitelerinde geçerlidir.
Her türlü alışveriş, dijital oyun, online eğitim, yarışma sitelerinde ödeme işlemleri Paykwik kart üzerinden gerçekleştirilebilir.

c

Paykwik Satın Alma

Ön ödemeli bir sanal kart olan Paykwik kartı, internet adresimiz üzerinden satın alabilirsiniz. Her türlü ihtiyacınızda kullanmak için alacağınız Paykwik kartı ihtiyacınıza uygun bakiye seçenekleri ile elde edebilirsiniz. Satın alma işlemi yalnızca birkaç dakika sürecektir.
PHerhangi bir kişisel bilginizi paylaşmanıza gerek yoktur. Euro kuru üzerinde satışı gerçekleşmektedir..

Paykwik Bozdurma

Paykwik sadece online alışveriş yapmak için kullanılan sanal bir kart değildir. Paykwik nakite ihtiyacınız olduğu anda nakite dönüşebilen bir karttır. . Kart bozdurma işlemi de tıpkı kart alma işlemi gibi döviz kuru üzerinden gerçekleşmektedir. Kalan bakiyeyi nakite çevirme talebiniz bize ulaştıktan sonra en kısa sürede kartınızdaki bakiye talep işlemi esnasında verdiğiniz IBAN numarasına aktarılacaktır.
Böylece kartınıza yüklemiş olduğunuz bakiyeyi kullanımınızdan sonra içerisinde kalan tutarı kartınız iptal olmadan tekrar nakite çevirebileceksiniz.

Paykwik Para Yatırma

Paykwik kartlar sadece bir alışverişte kullanılabilen bir sanal kart türüdür. Birden fazla ve farklı alışverişlerde kullanılamaz.
İçerisine herhangi bir şekilde ekstra para yüklenemez. Satın alınırken içerisinde bulunan bakiye bittiğinde Paykwik kartlar otomatik olarak kullanıma kapanır.

Paykwik Al - Paykwik Bozdur

Paykwik kart sanal alışverişlerde kullanılan bir karttır. Güvenliğin ön planda olması gereken internet alışverişlerinde Paykwik güvenli alışveriş deneyimi yaşamak isteyenlerin kullandığı bir karttır. Kişisel bilgilerin hiçbir şekilde kayıt olmadığı Paykwik kart ile alışveriş yöntemi en güvenilir alışveriş yöntemlerinden biridir.
İnternet alışverişlerinde kullanıcıların aklına en çok takılan konu kart bilgilerinin ve şifrelerinin internet ortamında kayıt olup olmadığıdır. Birçok insan bu nedenle alışveriş yapmaz ya da son anda alışveriş yapmaktan vazgeçer. Özellikle internet alışverişlerinde kullanıcıların aradığı en önemli özellik kişisel bilgilerinin korunduğunu hissetmektir. Paykwik al seçeneği ile satın alınan Paykwik ile online alışverişlerde hiçbir kişisel bilgi paylaşılmadan alışveriş yapılabilir. Paykwik kullanılan işlemlerde banka ya da kredi kartı bilgilerini, kart numaralarını, güvenlik numaralarını ya da telefon numaraları gibi gizli kalınmasının istendiği bilgilerin girilmesine gerek yoktur. Paykwik al seçeneği ile alınan Paykwik kartların içerisinde kullanılacak kadar bakiye vardır. Bu nedenle ön ödemeli bir kart olarak tanımlanmaktadır. İçerisindeki bakiye kadar kullanılmasının bazı avantajları vardır. Bu avantajlar sayesinde, kart kullanıldıktan sonra işlevini kaybeder. Bu sayede kartın güvenirliği ön plana çıkmış olur. Paykwik al seçeneği ile çok kolay ve hızlı bir şekilde Paykwik al işlemi gerçekleşebilir ve alışeriş işlemi başlayabilir. Paykwik al ile alınan Paykwik kartın en önemli özelliği tek kullanımlık olmasıdır. Bu sayede kullanıcının işi bittiğinde kartın işlevi de sona erer. Sanal kart olma özelliği soyut bir kart olmasından gelmektedir. Paykwik bozdur seçeneği ile Paykwik kart içerisinde kalan bakiye nakite çevrilebilir. Paykwik içerisinde kullanılmayan ve kalan bakiye Paykwik bozdur seçeneği ile nakit olarak kullanılabilir ve harcanabilir. Paykwik bozdur işlemi Paykwik al işlemi ile alınmış Paykwik kartları nakite çevirme işlemidir de denilebilir.